(kilka) słów o mnie

nazywam się mateusz antczak
i zajmuję się projektowaniem komunikacji

mateusz antczak

podejście

projektowanie komunikacji.

projektowanie komunikacji można porównać do budowania mostu, którego zadaniem jest połączyć nadawcę i odbiorcę. przed rozpoczęciem prac budowlanych należy odpowiednio się przygotować do tego zadania: zbadać grunt, zrobić obliczenia, wszystko zaplanować i zaprojektować. dopiero wtedy można rozpocząć budowę. aby most był bezpieczny i trwały trzeba użyć odpowiednich materiałów oraz narzędzi do jego budowy. sam most jako obiekt w przestrzeni powinien spełniać funkcję mostu, ale również wyróżniać się na tle innych tego typu konstrukcji np. za pomocą estetyki obiektu.

moje podejście projektowe opiera się na całościowym (kompleksowym) podejściu do problemu. zaczynając od poznania przyczyn problemu (co pozwoli przygotować rozwiązania trwałe i skuteczne) po odpowiednie zaprojektowanie i monitorowanie rozwiązań.

historia

pierwsze projekty.

moja droga z projektowaniem rozpoczęła się w gimnazjum, gdy po jednej z lekcji informatyki postanowiłem zagłębić się w temat tworzenia stron internetowych. początkowo była to nauka html’a i css’a, jednak później przerodziło się to w naukę programowania. moje pierwsze projekty zrealizowałem dla kół naukowych prowadzonych w ramach wcześniej wspomnianego gimnazjum oraz dla działalności non-profit, jednak szybko przerodziło się to w działalność komercyjną.

w ramach jednej z pierwszy komercyjnych realizacji stanąłem przed zadaniem zaprojektowania strony internetowej dla firmy meblarskiej. już od początku mojej drogi zależało mi na tym, aby realizować zadania kompleksowo (choć dziś inaczej to rozumiem), dlatego byłem odpowiedzialny za projekt graficzny oraz jego zakodowanie. choć projekt nie należy do najlepszych, jestem z niego dumny, ponieważ to (między innymi) od niego wszystko się zaczęło.

strona internetowa

studia.

czas studiów był dla mnie bardzo intensywny pod wieloma względami. między innymi pod względem pracy projektowej, realizowanej pod szyldem własnej marki oraz współpracy zewnętrznej oraz rozwijania kompetencji w ramach toku studiów. na swojej studenckiej drodze miałem możliwość spotkania specjalistów wielu dziedzin projektowych, usłyszenia wielu historii wybitnych projektantów i badaczy oraz poznania niesamowicie utalentowanych kompanów w walce o dobre projekty.

zwieńczeniem studiów na uniwersytecie swps we wrocławiu, było napisanie pracy licencjackiej pt. „wpływ wizerunku na wizerunek – na przykładzie wpływu wizerunku organizacji na wizerunek jej konsumentów.”, gdzie badałem różnice w postrzeganiu obiektu badania w zależności od przedstawionego kontekstu - zobacz podsumowanie badania

kilka słów o mnie w kontekście studiów można znaleźć w sekcji absolwentów na stronie katedry grafiki.

mateusz antczakźródło: grafika swps
mateusz antczakźródło: grafika swps

pola działalności.

moje obecne działania zawodowe skoncentrowane są na ogólnym pojęciu projektowania komunikacji, o którym mówię, piszę i którym się zajmuje.

(głównie) zajmuję się:

  • brandingiem
  • projektowaniem graficznym
  • projektowaniem na potrzeby internetu i druku

zainteresowany współpracą? skontaktuj się ze mną